12 stycznia 2017 9:28

Posłowie PO całą noc okupowali salę plenarną

PO, strajk, noc, Sejm
Twitter @AndrzejHalicki

Dziś o godz. 10 Sejm wznowi obrady po tym, jak wczoraj o godz. 19:00 marszałek Kuchciński zapowiedział całonocną przerwę w obradach. Posłowie Platformy postanowili jednak nie dać za wygraną i jeszcze w nocy wrzucali na Twittera zdjęcia z sali obrad z podpisem "Dobrej nocy".

W środę godz. 19:00 marszałek Kuchciński otworzył 34. posiedzenie Sejmu. Nie trwało ono jednak długo. Początkowo marszałek ogłosił minutę ciszy w intencji zmarłych: Longina Komołowskiego, Stanisława Hniedziewicza, Marii Łopatkowej i Janusza Brochwicz-Lewińskiego. Posłowie odmówili modlitwę „wieczny odpoczynek”. Zaraz po modlitwie marszałek zarządził przerwę do czwartku do godz. 10. 

Posłowie PO w nocy w Sejmie 

Posłowie PO postanowili jednak nie dać za wygraną i zapowiedzieli, że na sali plenarnej zostaną przez całą noc. Do strajku nie przyłączyli się jednak posłowie .Nowoczesnej, którzy zapowiedzieli, że nie będą już okupować mównicy sejmowej.

Dziś rano posłanka Kukiz'15 napotkała jednak inny widok. Sala plenarna była pusta...

EmaPobTwitter, telewizjarepublika.pl

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy