5 stycznia 2017 10:40

Polak po 8 latach otrzymał złoty medal olimpijski! Cyrk w podnoszeniu ciężarów...

Szymon Kołecki, Tomasz Zieliński, arsen kasabijew, marcin dołega, Igrzyska Olimpijskie, Olimpiada, podnoszenie ciężarów
Szymon Kołecki twitter @ssr57

Polski sztangista Szymon Kołecki oficjalnie otrzymał złoty medal za igrzyska olimpijskie w Pekinie – podaje PolsatNews.pl.

To efekt dyskwalifikacji za doping Kazacha Ilja Ilina. Z wykryciem kolejnych biorących doping zawodników wiąże się powiększenie dorobku medalowego reprezentacji polski, bo krążki olimpijskie otrzymają kolejni Polacy – Arsen Kasabijew i Marcin Dołęga.

W przypadku Kołeckiego chodzi o kategorię wagowa do 94 kg. W tej samej kategorii wagowej zdyskwalifikowany został także brązowy medalista Chadżimurat Akajew z Rosji. Arsen Kasabijew, który otrzyma srebrny medal, w Pekinie reprezentował Gruzję. Zawodnik aktualnie startuje w barwach polskich.

Marcin Dołęga ma otrzymać medal w kat. 105 kg., gdyż wykryto środki dopingujące u Rosjanina Dmitrija Łapikowa. W trakcie igrzysk Dołęga podniósł taki sam ciężar jak przeciwnik, a brązowy medal przegrał wagą ciała o 0,07 kilograma.

Co ciekawe na medal z igrzysk czeka Tomasz Zieliński, który sam został zdyskwalifikowany podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Medal może otrzymać za igrzyska w Londynie, gdyż doping wykryto u zdobywcy złotego, srebrnego, brązowego medalu, a także u zawodników z miejsce czwartego, piątego i siódmego. Sam Zieliński był… dziewiąty.

Medale dla polskich zawodników zawsze przynoszą radość kibicom, jednak nie można pozbyć się wrażenia, że na całej tej sytuacji cierpi wizerunek tej szlachetnej dyscypliny.

kospolsa

OSTATNIENajnowsze

11 marca o godz. 17:00 w Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli
8 marca 2018 o 19:00 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, Warszawa)


DołączProgramy