17 marca 2018 9:00

Koncern Fujitsu inwestuje w Polsce – będą szukać specjalistów

fujitsu, Polska, global dalivery, IT
pixaby

Jeden ze światowych liderów w dziedzinie teleinformatyki, koncern Fujitsu, notowany na tokijskiej giełdzie Nikkei 225, otworzy w Katowicach drugie już w Polsce centrum usług. Do czerwca, firma zamierza zatrudnić 200 wysokiej klasy specjalistów z dziedziny IT.

Global Delivery Center Poland jest częścią sieci ośmiu centrów na świecie.

W Polsce do tej pory koncern posiadał już jeden oddział w Łodzi.

– Otwarcie kolejnej lokalizacji Fujitsu na mapie Polski jest efektem świetnej pracy przez ostatnie 9 lat naszych pracowników w oddziale w Łodzi – powiedział dyrektor Piotr Jankowski.

– Ambitne plany rozwoju Fujitsu wymagają, aby dołączyli do naszego zespołu eksperci z kolejnego miasta. Po serii analiz wybraliśmy Katowice – dodał.

Dyrektor podkreślił, że Śląsk jako miejsce skupiające talenty w branży i firmy IT pozwoli jeszcze bardziej się rozwinąć firmie.

Ruszyła już rekrutacja, a przeznaczony do pośrednictwa portal przeżywa oblężenie zainteresowanych. Japoński potentat zapowiada, że w ciągu kilku miesięcy zatrudni 200 specjalistów do różnych ról IT.

 

– Praca w Fujitsu to szansa na rozwój w międzynarodowym środowisku, nasz zespół tworzą specjaliści aż 40 narodowości posługujący się 40 językami – dodał Piotr Jankowski.Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Paweł Woźniak / Gazeta Polska Codziennie

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy