19 grudnia 2016 21:30

FIFA karze za chuligańskie wybryki podczas meczu Rumunia-Polska. Polacy też zapłacą!?

FIFA, Polska, Rumunia, kary, piłka nożna
Zdjęcie ilustracyjneTelewizja Republika

95 tys. franków szwajcarskich – taką karę wymierzyła FIFA Rumunii za incydenty, do jakich doszło podczas meczu w Rumunów z Polakami w Bukareszcie. Wówczas rumuńscy kibice wrzucali na boisko race, które mogły poważnie ranić polskich zawodników. Okazuje się, że ukarani zostaną też Polacy.

11 listopada w Bukareszcie Polacy pokonali Rumunów 3:0. Na trybunach stadionu w stolicy Rumunii nie było jednak spokojnie – atmosfera była nerwowa już od pierwszych minut, a z czasem na boisko poleciały race i petardy wyrzucane przez kibiców. Z tego powodu, jeszcze przed końcem pierwszej połowy, sędzia był zmuszony przerwać spotkanie.

W drugiej połowie wcale nie było spokojniej, a race rzucane na boisko coraz poważniej zagrażały zawodnikom. W 54. minucie petarda hukowa wybuchła obok kapitana naszej reprezentacji, Roberta Lewandowskiego, który – ogłuszony – padł na murawę.

FIFA uznała, że konsekwencje poniosą kibice obu drużyn. Federacja nałożyła na Rumunię karę 95 tys., a na Polskę – 35 tys. franków szwajcarskich. Za co ukarani zostali Polacy? Jak argumentuje FIFA, powodem kary są „niesportowe zachowania kibiców, zawierające homofobiczne pieśni”.  

MDTVP Sport

OSTATNIENajnowsze

Family Travel Festival to pierwsze, tak duże spotkanie mieszkańców Szczecina z podróżami. Organizatorzy chcą pokazać, że świat można zwiedzać również z małymi dziećmi. Wśród prelegentów będą podróżujące rodziny, grupy przyjaciół, dzieci i samotni zdobywcy najdalszych zakątków naszego globu.
W kinach od 18 sierpnia


DołączProgramy