16 marca 2018 18:41

Czaputowicz ws. ataku na Skripala: Polska opowiada się za podjęciem zdecydowanych kroków

MSZ, Polska, Niemcy, konferencja prasowa, Skripal, heiko maas
Twitter

– Polska opowiada się za podjęciem zdecydowanych kroków wobec bezprecedensowego ataku na Siergieja Skripala; uważamy, że łamanie prawa międzynarodowego powinno być napiętnowane i ukarane przez społeczność międzynarodową - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

"Polska opowiada się za podjęciem zdecydowanych kroków wobec tego bezprecedensowego ataku; uważamy, że łamanie prawa międzynarodowego powinno być napiętnowane i ukarane przez społeczność międzynarodową" - powiedział szef MSZ na konferencji prasowej po spotkaniu z szefem niemieckiego MSZ Heiko Maasem.

Atak na Skripala nie może pozostać bez konsekwencji, trzeba to wyjaśnić - powiedział w piątek szef niemieckiego MSZ Heiko Maas. Jak dodał, uważnie śledzimy rozwój sytuacji, w ścisłym kontakcie z rządem brytyjskim. – Rząd rosyjski powinien przyczynić się do rozwiązania tej sprawy - dodał.

– Jeśli chodzi o kwestie związane z atakiem w Anglii, uważamy, że to nie może pozostać bez konsekwencji, trzeba to wyjaśnić. Uważnie śledzimy rozwój sytuacji, w ścisłym kontakcie z rządem brytyjskim ­- powiedział w piątek na konferencji prasowej w Warszawie szef niemieckiego MSZ Heiko Maas. Życzyłbym sobie, by również rząd rosyjski przyczynił się do rozwiązania tej sprawy - dodał.

 

 

 

M.N.Telewizja Republika, media

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy